Implantologia

Home / Stomatologia / Implantologia
Implantologia

Implantologia

Implant zęba zastępuje korzeń. Jest to śruba zrobiona z tytanu, która łączy się z kością. Umieszcza się go w kości szczęki lub żuchwy – w zależności od potrzeb pacjenta. Po zabiegu wszczepienia, należy poczekać, aż implant stomatologiczny zostanie obrośnięty przez kość oraz dziąsło. Gojenie trwa około 3 miesiące.

Kolejnym etapem jest odbudowa zęba porcelanową koroną protetyczną lub innym uzupełnieniem, który opiera się na wszczepionej śrubie.

Sam zabieg jest metodą całkowicie bezpieczną. Wszczepianie implantów zębowych wsparte jest przez miejscowe znieczulenie, wskutek czego eliminowany jest ból.

Niewątpliwie wybór implantów poprawi estetykę naszej jamy ustnej. Zęby będą wyglądały na naturalne. Najważniejsze jest jednak, że pacjent będzie miał możliwość poczucia się jakby posiadał własne zęby.

Implanty zębów są najlepszą formą leczenia ubytków, ponieważ jest to szybka metoda oraz niezwykle trwała – efekty mogą się utrzymywać przez całe życie pacjenta, jeśli ten oczywiście będzie stosował się do zaleceń lekarza.

Pracujemy na implantach marek 3i, Alpha-Bio oraz MIS implant.

Leave a Reply

Your email address will not be published.