Implantologia

Implantologia

Implant zęba zastępuje korzeń. Jest to śruba zrobiona z tytanu, która łączy się z kością. Umieszcza się go w kości szczęki lub żuchwy – w zależności od potrzeb pacjenta. Po zabiegu wszczepienia, należy poczekać, aż implant stomatologiczny zostanie obrośnięty przez kość oraz dziąsło. Gojenie trwa około 3 miesiące.

Kolejnym etapem jest odbudowa zęba porcelanową koroną protetyczną lub innym uzupełnieniem, który opiera się na wszczepionej śrubie.

Sam zabieg jest metodą całkowicie bezpieczną. Wszczepianie implantów zębowych wsparte jest przez miejscowe znieczulenie, wskutek czego eliminowany jest ból.

Niewątpliwie wybór implantów poprawi estetykę naszej jamy ustnej. Zęby będą wyglądały na naturalne. Najważniejsze jest jednak, że pacjent będzie miał możliwość poczucia się jakby posiadał własne zęby.

Implanty zębów są najlepszą formą leczenia ubytków, ponieważ jest to szybka metoda oraz niezwykle trwała – efekty mogą się utrzymywać przez całe życie pacjenta, jeśli ten oczywiście będzie stosował się do zaleceń lekarza.

Pracujemy na implantach marek 3i, Alpha-Bio oraz MIS implant.

Kliknij aby umówić się na wizytę

Dr Bernard Zadrożny
61-stomatolog-dr-Bernard-Zadrożny-implanty-protetykaUkończył studia na Wydziale lekarskim oddziale stomatologicznym Akademii Medycznej w Warszawie. Od 1999 roku zajmuje sie czynnie implantologia stomatologiczna. Jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej. W 2009 roku uzyskał tytuł implantologa na Uniwersytecie we Frankfurcie. Uczestniczyl w wielu konferencjach, kursach w Polsce i za granica m.in. w Szwecji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. W 2011 ukończył studia magisterskie o profilu implantologicznym na Uniwersytecie we Frankfurcie. Posiada doświadczenie kliniczne w wielu systemach implantologicznych ( Ankylos, 3i, Xive, MIS, Astra, Alpha-Bio, Branemark, Cresco,Pitteasy, TBR, Zimmer, Bego).Główne zainteresowania w pracy są związane z tematyką zaawansowanej chirurgii implantologicznej, technik augmentacyjnych oraz różnych sposobów rehabilitacji protetycznej pacjenta. Pracuje w Warszawie w prywatnych praktykach o profilu implantologicznym.