Wyślij wiadmość

stomatologia@unimed.waw.pl

Zadzwoń

+48 22 679 96 69

Adres.:

ul. Barkocińska 6, Warszawa

Stomatologia

Nasz zespół

Nasi lekarze to zgrany zespół specjalistów stomatologów współpracujących z nami od wielu lat.

Dzięki ciągłemu podnoszeniu kwalifikacji na kursach i szkoleniach rozwiążą Państwa problemy z uzębieniem przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu.

Zadbają o to, aby każda wizyta była dla Pacjenta bezbolesna i bezstresowa

young-woman-at-the-dentist-LZGFZN9.jpg

Stomatolog Targówek Warszawa

UNIMED – Przychodnia Stomatologiczna Targówek jest nowoczesną przychodnią powstałą w 1991r. Naszym atutem jest długotrwałe doświadczenie w dostarczaniu usług na najwyższym europejskim poziomie.

Nowoczesny sprzęt, wdrażanie rynkowych nowości, nieustanny rozwój oraz dbałość o Państwa piękny i zdrowy uśmiech to podstawa naszej działalności.Duży nacisk kładziemy na indywidualne podejście do pacjenta i dostosowanie się do jego potrzeb.

W miłej i bezstresowej atmosferze znajdziecie Państwo najlepszej jakości kompleksową opiekę stomatologiczną. Bezbolesne komputerowe znieczulenie The Wand zapewni Państwu komfortową i przyjemną wizytę w Naszym gabinecie. Specjalnie dla Państwa wyeliminowaliśmy pojęcie bólu.

Nasza oferta obejmuje zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, protetyki i implantologii, chirurgii stomatologicznej i ortodoncji. Wykonywane są one na wysokim, światowym poziomie przy wykorzystaniu wysokiej klasy sprzętu i specjalizacji lekarz.

Stomatologia zachowawcza to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem ubytków próchniczych oraz profilaktyką ich powstawania.

Oferta

Jest to leczenie uzębienia dorosłych i dzieci przy pomocy nowoczesnych metod, urządzeń i materiałów. Polega na oczyszczaniu ubytków i odbudowywaniu koron zębów materiałami wypełnieniowymi.

Pierwszymi objawami próchnicy są: ból, nadwrażliwość zębów, przebarwienia na szkliwie.

Leczenie podjęte odpowiednio wcześnie może okazać się niemal bezbolesne.

Szczególną troską otaczamy dzieci. W naszej ofercie znajdują się kolorowe wypełnienia do zębów mlecznych Twinky Star oraz nagrody za dzielną postawę.

Protetyka daje możliwość odbudowy brakujących i zniszczonych zębów. Jest to odtwarzanie naturalnego stanu uzębienia za pomocą specjalnych uzupełnień protetycznych. Korzystając z najnowszych osiągnięć można wykonać:

 • licówki,
 • implanty,
 • korony ceramiczne,
 • korony porcelanowe,
 • mosty porcelanowe,
 • protezy osiadające,
 • protezy szkieletowe,
 • protezy z acetalu,
 • protezy na zatrzaskach
 • inne.

Każda proteza jest przygotowywana indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od jego potrzeb oraz budowy jego jamy ustnej.

Pantomogram w Przychodni Stomatologicznej Unimed Targówek.

To zdjęcie rentgenowskie panoramiczne szczęki i żuchwy.

Zdjęcie pantomograficzne uzębienia daje możliwość zobrazowania całej szczęki i żuchwy wraz ze stawami skroniowo – żuchwowymi oraz zatokami.

Pantomogram jest bardzo uniwersalny bo widać na nim jednocześnie wszystkie zęby i wszystkie okoliczne tkanki.

Obraz wykonany jest natychmiast. Zostaje nagrany na płytę CD bądź inny nośnik pamięci.

– Kiedy przydaje się pantomogram?
W planowaniu implantacji, przy leczeniu chirurgicznym w sytuacjach w których konieczna jest ocena stanu i położenia zębów zatrzymanych. Z zalet pantomografii korzysta też ortodoncja w przygotowaniu do leczenia ortodontycznego i w planowaniu tego leczenia oraz protetyka odpowiednio w przygotowaniu i planowaniu leczenia protetycznego.

Stomatologia ogólna posługuje się pantomogramem w wykrywaniu niewidocznych z poziomu jamy ustnej zmian próchniczych, w diagnozowaniu chorób przyzębia (tkanek miękkich) takich jak torbiele i nowotwory, poza tym zdjęcie pantomograficzne jest nieocenione w leczeniu stomatologicznym dzieci i w rozpoznawaniu wad rozwojowych zębów i przyzębia, braków zawiązków zębowych bądź zębów nadliczbowych.

Podczas pierwszej wizyty lekarz ortodonta bada zgryz pacjenta. Informuje o ogólnym charakterze wady zgryzu, o proponowanej metodzie leczenia oraz o rodzajach aparatów. Do wstępnej analizy niezbędne jest aktualne zdjęcie pantomograficzne, wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Gabinet stomatologiczny Unimed ma w ofercie taką usługę, można wykonać to zdjęcie na miejscu i od ręki.

W naszej ofercie dostępne są:

 • Aparaty stałe z zamkami metalowymi oraz ceramicznymi
 • Aparaty stałe samoligaturujące metalowe oraz ceramiczne
 • Aparat Haasa, Kappa, Pendex
 • Płytka Nance
 • Ekspander NiTi
 • Retainer
 • Płytka retencyjna
 • Łuk podniebienny
 • Aparaty ruchome:
  • Płytka Schwarza ze śrubą,
  • Aparat blokowy ze śrubą,
  • Płytka Doppelplatte,
  • Trainer,
  • Aparat Twinblock

Kolejnym etapem jest pobranie wycisków w celu wykonania ortodontycznych modeli gipsowych.

W większości przypadków potrzebne jest również zdjęcie cefalometryczne boczne, zwłaszcza u pacjentów w okresie wzrostu.

Precyzyjny plan leczenia zostaje przedstawiony na kolejnej wizycie. Aby go wykonać, lekarz musi przeprowadzić wnikliwą analizę zdjęcia pantomograficznego i cefalometrycznego oraz modeli gipsowych.

Przed założeniem aparatu pacjent wymaga kontroli lekarza stomatologa ogólnego, chirurga, protetyka lub periodontologa. Przed założeniem aparatu stałego wszystkie zęby powinny być wyleczone, oczyszczone z kamienia i osadu. Lakierowanie zębów powinno być wykonane minimum 1 miesiąc przed przyklejeniem zamków ortodontycznych.

Przebieg leczenia ortodontycznego jest indywidualny dla każdego pacjenta. Lekarz umawia się z pacjentem na wizyty kontrolne z różną częstotliwością – jest to zależne od potrzeby i postępów leczenia. Czasem w trakcie leczenia jest konieczne wykonanie kontrolnego pantomogramu lub modeli gipsowych.

Po zakończeniu fazy aktywnej leczenia ortodontycznego następuje faza retencyjna. Do wewnętrznej części zębów dolnych przyklejony zostaje stały retainer ortodontyczny, natomiast na górne zęby zostaje przygotowana płytka retencyjna często łącznie ze stałym retajnerem górnym. Aby wykonać płytkę retencyjną, należy pobrać wycisk od pacjenta. Płytka retencyjna oraz stały aparat retencyjny pomagają utrzymać prawidłowe ustawienie zębów uzyskane w wyniku kilkuletniego leczenia ortodontycznego.

Mikroskop zdobywa coraz więcej zwolenników wśród lekarzy stomatologów w ostatnich latach chociaż w medycynie jest w użyciu od około 80 lat. Dzisiaj jest on podstawą tak zwanej dobrej praktyki dentystycznej a w przyszłości stanie się prawdopodobnie niezbędną aparaturą w wyposażeniu lekarza endodonty ( zajmującego się leczeniem kanałowym zębów), jak również lekarza stomatologii ogólnej służąc przy wykonywaniu innych zabiegów np. w okresowym badaniu profilaktycznym jamy ustnej pozwali wykryć nieszczelność wypełnień oraz próchnicę początkową w bruzdach i szczelinach szkliwa.

Zastosowanie mikroskopu operacyjnego pozwala na zbadanie w powiększeniu morfologii leczonego zęba od środka i polepsza jakość przeprowadzanych procedur leczniczych. Mikroskop staje się niejako przedłużeniem wzroku lekarza. Pomaga odnaleźć kanały dodatkowe, udrożnić kanały wąskie i częściowo zwapniałe a także opracować kanały o nietypowej budowie anatomicznej. Istotna jest możliwość usuwania z przewodów złamanych instrumentów kanałowych, zamykania perforacji ( przebicia ściany korzenia), zaopatrywania resorpcji wewnętrznej i zewnętrznej, wykrywania pęknięć zęba niewidocznych gołym okiem – te mikroprocedury endodontyczne nie byłyby możliwe do wykonania bez dużego powiększenia pola zabiegowego i go oświetlenia skupionym światłem. Użycie mikroskopu skraca czas tych zabiegów, przez co stają się one mniej męczące dla pacjenta i lekarza.

Mikroskop wykorzystywany jest także do zabiegów z chirurgii endodontycznej tj. resekcji wierzchołka korzenia zęba w przypadku niegojącej się zmiany zapalnej okołowierzchołkowej a także precyzyjnych zabiegów z zakresu chirurgii przyzębia, implantologii czy protetyki wymagających dobrej widoczności.

Endodoncja jest wymagającą dziedziną stomatologii, lecz postęp, jaki się w niej dokonał, pozwala niejedokrotnie uratować zęby, które w przeszłości skazywane były na usunięcie. Nowoczesna endodoncja jest w tych przypadkach tzw. ostatnią deską ratunku, dzięki której mogą być one leczone z powodzeniem i zachowane w jamie ustnej na długie lata.

Implant zęba zastępuje korzeń. Jest to śruba zrobiona z tytanu, która łączy się z kością. Umieszcza się go w kości szczęki lub żuchwy – w zależności od potrzeb pacjenta. Po zabiegu wszczepienia, należy poczekać, aż implant stomatologiczny zostanie obrośnięty przez kość oraz dziąsło. Gojenie trwa około 3 miesiące.

Kolejnym etapem jest odbudowa zęba porcelanową koroną protetyczną lub innym uzupełnieniem, który opiera się na wszczepionej śrubie.

Sam zabieg jest metodą całkowicie bezpieczną. Wszczepianie implantów zębowych wsparte jest przez miejscowe znieczulenie, wskutek czego eliminowany jest ból.

Niewątpliwie wybór implantów poprawi estetykę naszej jamy ustnej. Zęby będą wyglądały na naturalne. Najważniejsze jest jednak, że pacjent będzie miał możliwość poczucia się jakby posiadał własne zęby.

Implanty zębów są najlepszą formą leczenia ubytków, ponieważ jest to szybka metoda oraz niezwykle trwała – efekty mogą się utrzymywać przez całe życie pacjenta, jeśli ten oczywiście będzie stosował się do zaleceń lekarza.

Pracujemy na implantach marek 3i, Alpha-Bio oraz MIS implant.

Dr Bernard Zadrożny

Ukończył studia na Wydziale lekarskim oddziale stomatologicznym Akademii Medycznej w Warszawie. Od 1999 roku zajmuje sie czynnie implantologia stomatologiczna. Jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej. W 2009 roku uzyskał tytuł implantologa na Uniwersytecie we Frankfurcie. Uczestniczyl w wielu konferencjach, kursach w Polsce i za granica m.in. w Szwecji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. W 2011 ukończył studia magisterskie o profilu implantologicznym na Uniwersytecie we Frankfurcie. Posiada doświadczenie kliniczne w wielu systemach implantologicznych ( Ankylos, 3i, Xive, MIS, Astra, Alpha-Bio, Branemark, Cresco,Pitteasy, TBR, Zimmer, Bego).Główne zainteresowania w pracy są związane z tematyką zaawansowanej chirurgii implantologicznej, technik augmentacyjnych oraz różnych sposobów rehabilitacji protetycznej pacjenta. Pracuje w Warszawie w prywatnych praktykach o profilu implantologicznym.

Endodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem kanałowym. Głębokie ubytki próchnicowe dochodzące do żywej tkanki zęba – miazgi, mogą prowadzić do jej zakażenia bakteryjnego. Istnieje konieczność usunięcia ubytku, oczyszczenia, odkażenia i wypełnienia pozostałej po niej przestrzeni.

W przypadkach niszczenia kości wokół zakażonych zębów istnieje konieczność przedłużonego leczenia kanałowego mającego na celu odbudowę jej przez zakładanie odpowiednich preparatów, lekarstw i opatrunków do zęba.

Wirtualny spacer